25 Mart 2015 Çarşamba

EVİNİZDEKİ KARINCALARDAN NASİL KURTULURSUNUZSon iki haftadır evimizi karıncalar istila etti...Çok çalışkan ve akıllı hayvanlar biliyorum zarar vermemek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum... Küçük bir süpürge ve faraş yardımıyla topluyorum bahçeye bırakıyorumdum...Her geçen gün sayıları ve mekan güzergahlari artmaya başladı...Faraş süpürge kahve sirke limon yetmedi...Seri katil gibi hissetmeye başladım kendimi çünkü birçoğunun istemeden öldürüyordum...Geçen gece rüyama bile girmişlerdi...O derece hayatımızdalar küçük çalışkan karıncalar. ..
Mutfakta pervaz kenarlarina bahceden gelen kisimlara silikon cektim yok anam yok pes etmiyorlar...Bugün dayanamadim Eczaneden tabletlerden aldım sonradan okudum meğer içine girip ölüyorlarmiş...Dayanamadım onu da kaldırdım...Gizem bu ilacı almış konsantre suya karıştırdım ve yan etkisi çok az üstelik karincalari öldürmüyor gelmesini engelliyor...Mutfakta tüm pervaza cam kenarlarina sıktım yetmedi evin dışından da ilaçladim ..Bir saat oldu şu an için bir hücum olmadı. ..Biliyorum küçük çalışkan karıncalar bizim evimizi çok seviyorsunuz ama bahçemiz daha güzel söz size hergün ekmek kırıntılari vereceğim yeterki benim mutfagimdan uzaklaşın artık....
posted from Bloggeroid

3 yorum:

  1. karıncalardan kurtulmak öyle zor ki :( limon ve tuz da biraz engelliyor sanırım

    YanıtlaSil
  2. aynen canım ama 12 saat oldu ama karınca yok şuan sabah baktım ortalıklta bişey yoktu galiba ilaç işe yarası

    YanıtlaSil
  3. Limonu biliyordum..canlarım yanlış yere geliyorlar benimde köydeki eve çok gelirler..eşim bir şey daha yapıyordu ama şu an unuttum hatırlarsam yazarım..çağın hastalığı unutkanlık..maalesef..

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...