27 Ocak 2015 Salı

YUKA KİSDS DEN GELEN EĞİTİCİ KARTLARIMIZ


Blog dünyasında dolaşmayı blogger arkadaşlığını işte bu yüzden seviyorum sürekli yeni birşeyler öğreniyorsun... Hele bizim gibi  çocukları olan aileler için blogger dayanışması mükemmel... Uzun zamandır takip ettiğim blogger arkadaşım  ETKACA  dan çocukların eğitim ve gelişimi için hergün birşeyler öğreniyorum...Bazen diyorum çocuğu ne kadar  şanslı  böyle bir anneye sahip oldduğu için... Neyse  lafı fazla uzatmayayım... Sevgili arkadaşımın sayfasında YUKAKIDS in eğitici kartlarından bahsetmiş... İnceledim harika kartlar...Eşleşme ve  hafıza kartları...
Eşleme ve kavram kartları:
Eğlenerek öğrenir.

Varlıkları ve işlevlerini tanıyarak çevresiyle ilgili farkındalık düzeyi artar.

Dikkat süresi artar ve böylece akademik çalışmalarda dikkatini devam ettirir.

Benzerlik ve farklılıkları ayırt eder.

Varlıkları biçimlerine ve işlevlerine göre eşleştirir.

Görsel hafızası gelişir.

Dinleme becerisi artar.

El göz koordinasyonu desteklenir.

Görme alanını daha etkin kullanır.

Ayrıntılara dikkat eder.

Özgüveni yükselir.

İnce psikomotor becerileri gelişir.

Ve genel olarak bilişsel gelişimi desteklenir.Bu setle aşağıdaki oyun temelli etkinlikleri yaparak, yüzlerce farklı etkinlik yapabilirsiniz.Doğru yanlış kartları:
98 adet doğru ve yanlış karttan oluşan bir set. 

Çocuğa önce yanlış kart gösterilerek "Ne yanlış ve neden yanlış?" sorusu sorulur. Daha sonra doğru kart gösterilerek iki kart arasındaki farkı ve doğru davranışı öğrenmiş olur. Kartlardaki resimlerin konusunu hem sosyal kurallar hem de dikkat gerektiren bilişsel uygulamaları içerir.

Her akşam  olmasa da iki akşamda bir  mutlaka kartla elimizde... Yarım saat harika şeyler  yapıyoruz... Sevgili Etkaca ve Yukakids e teşekkürler...1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...