10 Ekim 2014 Cuma

BAHÇELERDEN BİR KABAK


Bayram ziyaretinde kuzene gittiğimizde bahçesindeki kabak a bayıldım ne de  güzel büyümüş gerçi Adapazarı kabağını  hiç bir  kabak geçemesede bizimkiside oldukça  güzel görünüyor...
Minik kuzum Ali babnın çifliği diye diye dolaştı  tüm gün  bahçede himdilere tavuklara  simit  yedirdi köpekle oynadı keyfine diyecek yoktu... Bayramın son günü hava 24 derece falandı yazdan kalan son günlerden biriydi keyfimiz de yerindeydi gribin etkisini az da olsa atmıştık..

Doğayla çocuklar buluşunca keyiflerine diyecek yok hatırlıyorum  çocukken bahçelerden çıkmazdık tabi bizim zamanımızda bağ  bahçe  çok olduğu için şanslıydık şimdiki çocuklar  için  çok üzülüyorum o yüzden nerede meyva çekirdeği olsa  hemen bir yere gömmeye çalışırım belki  tutar diye  sizde ihmal  etmeyin yediğiniz meyvelerin çekirdeklerini biriktirin kurutun sonra böyle  şehirlerarası yerlerden arabayla  falan geçerken  boş buşduğunuz  yerlere  gömün bizler gördük kuzularımızda görsün ağaç falan diye... Ha birde birileri rant  sağlasın diye  ağaçların kesilmesine de  izin  vermeyin  haydi bakalım musmutlu  haftasonlarınız olsun...2 yorum:

  1. Neden tahtanın üstünde ,öylemi yetiştiriliyormuş ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kabak büyüdükçe ağırlaştığı için dalından kopmasın diye destek amaçlı koymuşlar.... normalde kökü yere yakın oluyor ama toprak zamanla azalmış kök havada kalmış kuzende böyle bir çare bulmuş :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...