27 Ekim 2013 Pazar

JAPONLAR AKILLI CÜZDAN I İCAD ETTİ....Japonların geliştirdiği bu cüzdan, akıllı telefon yardımıyla sahibine tasarruf ettiriyor.

Cüzdan, akıllı telefona yüklenen bir uygulamayla sahibinin hesap bilgilerine bakarak, belirlenen miktardan fazla harcama yapıldığında, altındaki minik tekerlerin yardımıyla sahibinden kaçıyor. Yakalandığında ise "İmdat" diye bağırıyor. Kullanıcı herşeye rağmen ısrarla harcama yapmaya devam ederse, önce anneye ardından da ilgili bankaya uyarı e-postası yolluyor. Resmi internet sitesinde, sahiplerinin akıllı cüzdanın "tasarruf" ve "harcama" ayarı arasında tercih yapılabildikleri de belirtiliyor. Cüzdan ayrıca nakit paranızın azaldığını fark edince, gereğinden fazla harcama yapmanızı engellemek adına sağa sola hareket ediyor. Cüzdanın tanıtıldığı Japonya'daki teknoloji fuarında, beyin dalgalarını okuyup kullanıcının hoşuna giden görüntüleri akıllı telefon yardımıyla kaydeden headsetler gibi birçok ilginç ürüne rastlamak da mümkün.


 O kadar hoşuma giti ki tam hessapsız harcama yapan gençlere göre... Çünkü limit üstü harcama yapınca direkt ebeveynelerin telefonuna mesaj gidiyor... Yuh  yani der gibisiniz ama işte elin Japonu yemiyor içmiyor one minute demiyor icad ediyor... İlgili bilgiler buradan alınmıştır....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...